2009-01-23, 11:14Prekybos tinklas RIMINENORMALI RIMI APSAUGA

2009 sausio 20 dieną nutariau apsidairyti Panorama prekybos centre. Drabužių parduotuvės dar nedirbo, nes buvo be 10 minučių 10 valanda ryto. Užsukau į Rimi parduotuvę. Pasivaikščiojusi ir apžiūrėjusi siūlomas prekes, nutariau kol kas nieko nepirkti, nes pirmiausia planavau, kaip jau minėjau, pereiti drabužių parduotuves.

Išėjus iš parduotuvės, mandagiai buvau paprašyta paėjėti iki apsaugos darbuotojų kambarėlio, kur kitas apsaugos darbuotojas manęs paprašė iškraustyti kišenes, išversti rankinę ir atsisegti paltą...

Klausiau, kas privertė apsaugos darbuotojus šitaip nemaloniai iškratyti mane, tai atsakymas buvo, jog pasirodžiau įtartina, o kodėl įtartina esą jie neturi man aiškinti. Nežinau, kuo galėjau sukelti įtarimą - gal kad nieko nepirkau? Gal kad dėl akių ligos prekes ir kainas kol kas turiu iš labai arti žlibinti? O gal kad mano kepurė buvo raudona?.. Bet kokiu atveju, pasijutau bjauriai. Visą pusdienį po to negalėjau atsikratyti minčių, kad bet kur einančią mane stebi pikta įtariančios akys ir bet kada be priežasties gali išpurtyti...

Visame pasaulyje populiarėjant savitarnos kasoms ir mažėjant apsaugos užtvarų ir atitvarų normaliose parduotuvėse, Rimi renkasi žeminti savo klientus kratydami jiems kišenes, nors ir nematė nieko į jas dedant.

Emilija (Vilniaus m.)

Skaitytojų komentarai

Andrius, 2009-01-23, 16:19

Aš esu buves lygiai tokioje pačioje situacijoje Žvėryno Hyper Rimi. Matyt jie galvoja, kad jei žmogus nepraėjo pro kasą, tai reiškia jis yra "potencialus vagis". Gerai, kad nors neguldo ant žemės ir neuždeda antrankių . Mėginau su jais aiškintis, prašiau parodyti vaizdo įrašus ir pan., bet nusprendžiau, kad negaišiu laiko ir parodžiau jiems kuprinę. Nuotaika žiauriai buvo sugadinta.

MaRiS, 2009-01-23, 17:26

Mane buvo 3 kartus "Senukuose" iškratę, nes irgi pasirodžiau įtartnas.

Artūras, 2009-01-23, 18:55

Man dar geriau buvo. Nesenai pradėjau dirbti vienoje reklamos agentūroje. Pasiuntė mane pažiūreti ar ant dantų pastos užklijuoti akcijos lipdukai. Apžiūrėjau lentynoje pakuotes, perkilnojau, pasižymėjau lape ir einu pro kasas-mat automobili buvau pasistates prie paradinio įėjimo. Kaip puolė mane kaip vanagai ar neturiu ko pasikišęs po striuke. Siaubas kažkoks. Iš kur jų tokių prirenka?

berlynas, 2009-01-23, 18:58

Nu tai jų toks darbas

Šarūnas, 2009-01-23, 19:29

Man taip pat buvo su draugu, kai išėjom nieko nenusipirkę, o mus įskundė salės darbuotojas. Atėjom pas apsaugą, (su darbuotoju ir su jo šypsena), iškratė mus, nieko nerado, atsiprašė. Salės darbuotojas suglumęs išėjo. Man buvo linksma, nes tai buvo jau antras kartas :D

-, 2009-01-24, 04:33

Man atrodo, kad jei iseini nieko nepirkdamas ir dar atrodai itartinas, tai apsaugininkai sulaiko, nes paprasciausiai nera laiko perziureti vaizdo irasu. Kol perziuretu itartinas zmogelis jau butu pasipustes padus.

Evelina, 2009-01-24, 12:50

Mus su drauge tai net buvo apkaltine, kad ragavom produktu, bet nezinau kada spejom :D, nes nusipirkom, tik mineralinio ir pro maista net nejom, o prie kasos priejo apsauginis ir pasake einam su manim pakalbeti, kad porduotuveje maisto produktu ragauti negalima, draugai atejo, pasake ko jum is ju reikia, tai pasake ne nieko, ir isejom, taip ir likome nieko nesupratusios :)

me, 2009-01-24, 18:10

Aciū dievui man taip dar nebuvo

Mantas, 2009-01-25, 14:43

berlyne, sakai jų toks darbas? Jų darbas gaudyti VAGIS, o ne nieko dėtus žmones.

aras, 2009-01-31, 11:42

Jie uz tai gauna pinigus, saunuoliai. Ka jie gali znot ar jis vagis ar ka. Patikrina, nes ju toks darbas, dar ir atsipraso. Nematau cia problemos...

Justinas, 2009-01-31, 12:20

to aras: tai koks skirtumas ar tas zmogus vagis ar nevagis? jei is ju parduotuves nevagia, tai ir nereikia prie jo lyst. Patikrina, atsipraso, o vat pries kitus zmones tau geda vistiek padaro.

Tomas, 2009-01-31, 17:45

As buvau tokioje situaijoje Norfoje. Kas nepabus tokioje situacijoje, nesupras koks apima pyktis, kai kazkoks "budulis" be jokio pagrindo tave pirmiau apsaukia vagimi, o po to isskrausto. Galetu dazniau jie taip elgtis, kad nebeliktu tokiu "uztareju" kaip aras ar kiti komentatoriai.

zex, 2009-01-31, 19:43

Nežinau, kaip pagal įstatymus - man atrodo, kad jie gali tik laikinai sulaikyti - neišleisti iš parduotuvės, o kratyti kišenes ar kuprines gali tik policija - apsauga gali nebent paprašyti parodyti kišenes - naudojasi žmonių nežinojimu

Rima, 2009-02-03, 12:17

Nebeisiu į rimi. Tpfu. Net nepagalvojau, kad taip būna. Gėdos tik gali apturėti.

ogis, 2009-02-07, 00:24

Man buvo - sako, einam, sakau - figuski, tai sako, ka paemei, sakau, ne tavo reikalas, tas bando rankas kist, as sakau - tuoj bus i duda, atleke kazkokia ponicka, pradejo graudenti, kad davai, paziurim, kas kisenese, ir galesi eit - as sakau eikit sikt, konkreciai, norit asmens krata daryt - kvieciat policija, darom viska oficialiai... :)))

Pagalvojo kazka - nu eik...

O buvo reikalas tame, kad pazvengem su savo moteriske is lenkisko papugu maisto - buvo parasyta, kad nimfoms skirtas... :)))

Nes jei noreciau pavogti - uzsakyciau profesionalams, pavogs nors ir Kubiliaus laikrodi :)

Dzinglazz, 2009-02-08, 22:48

Buvo mane kažkada, kai dar jaunas buvau, papraše parodyti ką turiu kišenėse (daugiau į ta parduotuvę nebeinu :) o dabar tai ką aš žinau.. Tikrai nesu marozas.., bet visada (parduotuvėse irgi) vaikštau su puspirštinėm, užsigaubęs juodą kapišoną ir piktu žvilgsniu pro palenkta galvą visus stebiu :D Nesu piktybiškas, bet dar joks apsauginis manęs neužkabino, kad ir pro kasą nieko nepirkęs praeinu... Nors pagal mano nuomone turėčiau būti pats įtariamiausias :D

to zex, 2009-02-09, 12:16

Teisingai reikia nebijoti apsaugos, tegu kviecia policija, zinoma jei nieko nepavogei, bet siuo metu apsauga samdo tam kad priziuretu pardavejas.

to zex, 2009-02-10, 18:52

Pagal CK (civilinis kodeksas) apsaugos darbuotojas neturiu jokių igaliojimų "kratyti" kišenes. Jei kada atsidursite tokioje situacijoje, žinokite savo teises. Apsauga vykdo vagysčių prevencejią, o tai reiškia, kad neleidžia įvykti faktui (jei jie nori tegul vaikšto jums iš paskos po parduotuvę, tai jų teisė, dar pasiūlykite, kad už jus krepšelį panešiotu) Itarimas vagyste - tai nėra vagystės faktas. O kišenes kratyti gali tik plicija, na nebent aps. darbuotojai jums pasitaikytu mandagūs ir jūs geranoriškai (pabrėžiu, tik geranoriškai t.y jums sutikus) patys viską parodysite.

N-7, 2009-02-16, 02:42

Gal teismas pades?

Apsauginis, 2009-02-22, 18:53

Vagysciu is parduotuviu paskutiniu laiku labai padaugejo. O is parduotuviu valdzios gaunam nurodymus, kad stabdytume visus, kurie elgesi itartinai, nors ir nemateme, kad ka nors paeme, bet yra nemaza titikmybe, kad kazka galejo pavogti (nenoreciau pasakoti, pagal kokius kriterijus nustatom ar zmogus itartinas :))). Taip pat turim nurodymus, kad jei sustabdeme nieko deta zmogu, privaloma LABAI GRAZIAI atsiprasyti :) Is praktikos sakau, kad tokie atvejai labai reti, kei sustabdomas nieko detas zmogus. As dirbu ne rimi, bet manau, kad ir rimi ir kituose centruose situacija tokia pati.

Artūras, 2009-02-23, 15:30

to Apsauginis.

Tai, kad nesulaukiau atsiprasimo savo atveju. Tik dar itartinesnis pasirodziau, nes apsaugininkas susimove, dar sakai LABAI GRAZIAI. Manau kad apsaugoje "plugai" dirba ir zodzio graziai, mandagiai nepazista.

GS, 2009-02-27, 18:35

Na savanoriu RIMI apsauginiai berods is GRIFS AG, tiksliau vienas, toks pliktelejas ir paklaikusiu zuvies veidu, toks chamas...

Vezikas ir tas taip nesikeikia...

Staptelejau prie bankomato nusiimti lituku, tai tas erelis islindo is parduotuves, ir prasidejo:

Kas antras kulturingas zodis "mat" (motina :)............. patrauk savo sup.......... masina........ na............ zodziu.

Is kalbos aisku, kad kulturos 0, o ishsilavinimas maty specialusis pradinis...

Rimtoje firmoje tokiu darbuotoju niekas nelaikytu...

vejune, 2009-03-13, 00:50

Patikeki tie apsauginiai ne tik su itartinais ju nuomone klientais taip elgiasi. Kasininkes pardavejos taip pat stebimos pastoviai ir buna itarinejamos. Dirbi ir jautiesi akip akvariume - stebi keikviena tavo zingsni, net arbatpinigiu negali i kisene isidet i siaip dziaugies, kai nepalieka ju, nes poto aiskinkis kodel kasoj 50 centu daugiau guli. Gal ko neimusei.

Auksinis Kardas, 2009-03-14, 20:40

"mandagiai buvau paprašyta paėjėti iki apsaugos darbuotojų kambarėlio, kur kitas apsaugos darbuotojas manęs paprašė iškraustyti kišenes, išversti rankinę ir atsisegti paltą..." Pastebėjau, kad elgiamasi buvo su Jumis tikrai kultūringai. Kiti, kaip rašė GS, galėjo būti "chamai" ir neprašyti, o reikalauti, naudoti verbalinį smurtą (fizinį, kiek žinau, naudoja, bet ne prieš moteris ir ne visi). Nėra ko bijoti, jeigu nieko nepavogėt. Sutinku, nesmagu, be to, laiko gaišimas, bet tik tiek. Nesuprantu, kodėl žmonės taip mėgsta menkniekį paversti didžiausia tragedija, kurią galima būtų prilyginti pasaulio tvanui :) Apsaugos darbuotojas yra toks pats žmogus kaip ir visi: vienas bjaurus, besinaudojantis savo padėtimi, kitas malonus ir geras. Kai dirbau "kasoje", beje savanorių Rimi, tikrai nesijaučiau "kaip akvariume", kaip rašė vejune. Kodėl prekybos centro kameras pastebi dauguma, o, kad dažnai esat stebimi mieste (vaizdo kamerų, kito žmogaus, praeivio...) nepastebit? O kad stebimi ne tik klientai, bet ir kasininkės - normalu. Sunku įsivaizduoti, kiek kai kurios kasininkės prisivagia. GS, o tas "chamas" apie kurį rašei, tai taip pataikei su apibūdinimu: pliktelėjęs, su paklaikusios žuvies veidu... Apie kalbą ir elgesį geriau jau nieko nesakysiu.... Va tokius reikia atleisti iš darbo, būtent per tokius krenta parduotuvės, apsaugos firmos ar pan. preztižas. O dėl to, kad apsaugos darbuotojas neturi teisės "kratyti" kišenių - tiesa. Bet ar ne geriau "prislopinti savo principus", nusileisti ir parodyti, kad nieko nepavogei nei sėdėt ir laukt, kol atvažiuos policininkai ir tada iškraustyt kišenes ar padaryt skandalą?

Tadas, 2009-04-16, 15:52

o kas reklamentuoja, kokios žmogaus teisės tokioje situacijoje? t.y. yra kažkoks teisės aktas? nes ar gali apžiūrinėti žmogaus daiktus apsauga? ar turi būti policijos akivaizdoje daroma? jei kokią nuorodą į reglamentavimą duotumėte, būtų įdomu susipažnti ;)

minde, 2009-05-05, 20:14

RIMI savanoriu reiktu imt pavyzdi is maxios mindaugo kur visi apsauginiai pastovius vagis pazinodavo.....o siaip tokios apsaugos kai is kaimo atvazuoja kaimieciai ir isidarbina apsaugpje yra apsurdas .ypac kai apsauginis buna 1,60dydzio ir dziusna kaip reta.juokinga.o kai kabinejasi reikia irasu prasyti sakyt kviesk policija ir jei neirodysi kad as pvogiau i teisma paduosiu.policininkai bus liudininkai.o teisme atsidurt nieks nenores ypac jei gali ir turetum fakta kad nieko nepavogei.....siaip kas bendrai liecia apsaugu firmas tai zinau kadrus kurie dirbdami tokioj firmoj kaip ..manda,atimineja is triuksmadariu daiktus tel.anksciau rimta firma buvo ekskomisarai dabar per daug pririnko slieku.....kudu darbuotoju....nepasitikiu apsaugomis nes visiems jiems visi ateinantys i parduotuve vagys......tad atejes i parde bet kokia stengiuos istampyt nervus,vaikstau ciupineju kilnoju nesioju dedu i krepsi ,o jie laksto is paskos.o reziume atvejis is gyvenimo mano....atvejis 97-ais dirbau pardaveju.atejo idomus vyras matau zekas-teistas.sliauzioja po parduotuve as paskui.prieinu pasnekinau britva-skutimo peiliukas burnoj.jis ja liezuviu varto sneka.apie ji pamirsau.po kiek laiko jis grizta ir sako atnesiau atgal 5-is pakelius arbatos sako dariau ekspirimenta ar pamatusi.....tai kas nori pavogt ir moka tai padaryt tai padarys ir tokios apsaugos kaip prekybos centru tikrai nepamatys...........

Auksinis Kardas, 2009-06-16, 18:22

Taigi ! Ar apsaugos darbuotojas turi teisę apžiūrėti daiktus, "kratyti" kišenes?
Žinoma, sutinku, yra visokių žmonių. Vieni "chamai", kurie naudojasi savo "šefiška" padėtimi, kiti - "normalūs", mandagūs, tiesiog atliekantys savo pareigą.

Štai atsakymas (http://www.advo.lt/print_art.php?id_art=34):
"Turėdamas duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad saugomame objekte rengiamas, daromas ar padarytas administracinis teisės pažeidimas ar nusikaltimas, apsaugos darbuotojas turi teisę pareikalauti iš įtariamo teisės pažeidėjo parodyti turimus daiktus. Tačiau, tik gavęs įtariamo teisės pažeidėjo žodinį ar rašytinį sutikimą, apsaugos darbuotojas gali minėtus daiktus apžiūrėti. Turint įtariamo teisės pažeidėjo rašytinį sutikimą, galima apžiūrėti ir patį asmenį. Pažymėtina, kad be reikalaujamo sutikimo, apsaugos darbuotojas neturi teisės apžiūrėti nei minėtus daiktus, nei asmenį."

Tinginitiems skaityti viską, atsakau trumpai - turi teisę apžiūrėti daiktus tik tuo atveju, kai gaunamas įtariamojo sutikimas. Patį asmenį apieškoti galima tik gavus raštišką sutikimą.

Tik dėl policijos pareigūnų nesidomėjau, Tadai ;] Galite, paieškoti nuorodoje, galbūt ir parašyta.

 

Tačiau aš vis tiek manau, kad, jei nieko nepavogei - nėra ko bijoti. Jei apsaugos darbuotojai elgiasi netinkamai - save, orumą, garbę (ar kaip tik pavadinsit, nesvarbu) galima ginti, reikalui esant sukelti diiiidelį skandalą. DD Stiprus žmogus nebus sutryptas, smulkesnis užsigrūdins... Toks jau gyvenimas. Išlikimas: arba - arba :) Natūralioji atranka - kaip sakydavo mūsų Mokytoja.

 

Bagira85, 2009-08-10, 16:44

Apsauga turi pilna teise sustabdyti patikrinimui,  turi pilna teise panaudoti fizine jega pasipriesinimo atveju. Taigi nera cia ko pykti. Ju toks darbas.

Eva, 2009-10-06, 22:45

O mano draugas dare kitaip, ji irgi bande kviestis i ju buda, apziureti ar nieko nepavoge ir tai kartojosi kelis kartus... todel viena karta mes specialiai atejom i parduotuve ir jis prikiso i kisenes sokoladukus :D ejes pro kasa visus istrauke ir susimokejo :) apsauga per kameras aiskiai mate kad buvo isidejas, nes jau prie kasos vienas stovejo musu lauke :D bet kai ji patikrino vel budoj nieko nerado, o mum gera juoko doze buvo :D

Malboro, 2010-01-28, 08:39

Nesamones rasote cia jus. Mazai ka zinote, nesate dirbe tokio darbo. Nezinote uz kokias sumas vagiama ir kaip kliuna apsaugai.

gytis, 2010-09-30, 10:13

Pagal jokius istatymus jus neprivalote apsauginiams nieko rodyt, nes jie nera valstybes tarnautojaigalit juos pasiust ant 5 raidziu, latik policija turi teise tikrint, o tada nieko neradus, turetu jusu atsiprasyt, bet aisku

Tiesa, 2011-08-23, 22:46

 Paskaičiau, baisu kiek čia vagių. Taip o ko norėt, juk ir seime-vyriausybėje vagia, tai ko norėt iš visų jūsų.

Specialiai Gyciui, 2012-03-14, 00:30

Noreciau paziuret kaip tu pasiustum apsauga 5 raidem. Uz apsaugos izejdinejima butum iskart sulaikytas, o jeigu pasipriesintum butu panaudota fizine jega. Iskviestu policija ir labai greit atsiprasytum pas beje dar ir administracinia bauda gautum vat taip.  

apsauga.., 2014-09-06, 22:22

 Pati sudianiausia apaauga, prie apsaugines akiu pavoge is zmoniu sampano buteli, apsaugine tiesiog prisisikus i kelnes paklause ar jus kartais nepavoget butelio,  jis atsake ne.pabaiga.

 Prie manes ir draugu buvo prilinde marozu gauja, stumdemes viduj ir aiskinomes zodziais gal 30 min., apsaugos nematyti, isejus pro panoramos duris marozai mus uzpuole, prasidejo mustynes. Viskas baiges tuo, kad atvaziavo policija ir marozai pabego. Viskam pasibaigus prisistate apsauga ir paklause ar viskas gerai. Kur jau kur, bet panoramoj apsauga yra apgailetina.

Neringa, 2015-08-09, 10:19

 Aš dirbu Alytuje, dabar dekretinėse atostogose, o kai dirbau tai mes visus iškratydavom, nes nepasitikiu nei vienu.

Liudininke, 2015-09-14, 21:24

 Ar gali apsaugos darbuotojas sukineti rankas, bandyti paguldyt ant grindu, kai esi negirtas, nieko napavogei???!

 Tiesiog Mandra kasininke atsisako aptarnauti, tada bandai su ja aiskintis, kol neateina Nindzia apsauga ir pradeda lauZti rankas!!!!!! RIMI parduotuve Salia ligonines, KlaipedA.RIMi vien prakrikantus darbina?

As, 2015-09-14, 21:26

 RIMI Apsauga Apgailetina !!!!!!

Tomas, 2015-11-18, 14:39
Pusantrų metų išdirbau Grifs saugos tarnyboje Alytuje Ūdrijos gatvėje, esančiame Rimi prekybos centre. Darbu buvau visai nepatenkintas, nes darbo valandos ilgos po 14 ir daugiau, grafikai keičiasi 2-3 kartus per mėnesį, o jei tris dienas iš eilės dirbi tai gali ir ant akių kristi nuo tų kamerų. Kolektyvas nedraugiškas,kažkoks lievas surinktas, normalaus bendravimo tarp kolegų nėra.Dėl to ir tie darbuotojai keičiasi, normalus ilgai neišbūna, greit išeina.

Komentuoti

Jūsų vardas:*
Komentaras:*
Komentaro ilgis negali būti ilgesnis nei 2000 simbolių
Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai privalo būti užpildyti.

Spausdami "Komentuoti", Jūs sutinkate su "Informacijos įvedimo taisyklėmis" ir "Atsakomybės ribojimo ir privatumo" sąlygomis.