2019-09-03, 11:49
Ekostogai

EKOSTOGAI - ŽULIKAI

UAB "Ekostogai", kurie anksčiau vadinosi UAB "Gyvi stogai" ir "EVTA".
Šios įmonės priklauso porelei iš Jonavos - Astai Šiūšienei ir Evaldui Šiūšai.  jie Jonavoje el paštas: evtaster@gmail.com.
2008-2012 metais, per krizę UAB "Gyvi stogai" gavo kelių šimtų tūkstančių eurų statybos užsakymą vienoje kaimo turizmo sodyboje.
Dirbo čia Evaldas Šiūša su savo giminaičiais keturis metus, įgavo pasitikėjimą, sėdėjo prie vieno stalo, tabalavo kojom, srėbė sriubą, kas savaitę gaudavo algą ir džiaugėsi gyvenimu...O pritrūkęs pinigų sklypo pirkimui, net gavo iš sodybos šeimininkų paskolą.
Bet krizė baigėsi.
Statybininkai ėmė pindėti
Pradėjo lysti jų brokas, kurio taisyt niekas nenorėjo, paprašius Šiūšos grąžinti skolą ir ištaisyt broką, šitas statybų gaidelis susikrovė daiktus ir išvažiavo.
Trūkus kantrybei, Šiūšom buvo pasakyta griežtai - negrąžinat skolos ir neištaisot broko - kreipiamės į teismą.
Ir čia prasidėjo detektyvinio romano siužeto vertas cirkas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko minties galiūnė (kaip pasakytų O.Benderis) pagyvenusi siuvėja iš Jonavos, dirbanti dar ir UAB Audimas - Asta Šiūšienė:
Asta Šiūšienė, pasitelkusi į pagalbą Švenčionių rajone liūdnai pagarsėjusių veikėjų Dano Gaškausko ir Rūtos Repečkaitės (įmonių "MFL", "Arnida", „Dangaus energija“, "Reltus", "Rutada", „Visagino bioenergija", „Maisto amatai“ savininkų) suklastotą neegzistuojančią "MFL" sąskaitą faktūrą, atgaline data ištaiso savo įmonės PVM deklaracijas ir pati paduoda į teismą sodybos šeimininką, reikalaudama iš jo sumokėti jai apie 10.000 Eur.
Šiūšienė manė lengvai pasipinigauti, tačiau teisme pasirodė taip kvailai, kad tik per stebuklą išvengė baudžiamosios atsakomybės, ir teismas priteisė iš UAB "Gyvų stogų" sumokėti sodybos naudai 20.000 Eurų.
Bylos nr.2A-1063-232/2016
Beja, bylinėjimosi metu paaiškėjo, kad šitie Jonavos verslinykai nusuko pinigų ne tik iš sodybos šeimininkų, bet ir iš savo subrangovų (dirbusių sodyboje), ir įdomiausia - sugebėjo apgaut ir Evaldo Šiūšos brolį Gintą Šiūšą ir Astos Šiūšienės giminės Grendienės sūnų studentą - pasisavindami dalį jų uždirbto atlyginimo.
2016 m., gavę teismo sprendimą, Šiūšos skubiai įkuria įmonę "Ekostogai", perkelia ten savo turtą, darbuotojus ir laimingi parodo visiem kreditoriam špygą...
Šiuo metu prieš Evaldą Šiūšą pradėtas ikiteisminis tyrimas nr.01-1-03470-17 (pagal LR BK 182 str. 2 d.).
Nežinau ar labai pralobo Šiūšos, apgavę užsakovus, subrangovus ir savo šeimos narius, bet ateity manau praras dešimteriopai daugiau pinigų, nes už lango XXI amžius, o internetas yra visagalis.
-Nebūk abejingas, paskelbk apie vagį savo kieme viešai - išgelbėk kaimyną.

petras (Kaišiadorių r.)